implant dis
070615-sisli-genel-secim-sonuclari-istanbul-2-7394833_x_o

Şişli

Swisscenternent kliniğimizde diş tedivi hizmetleriniz devam ederken güzide şehrimiz istanbulun  şişli semtini tanımak istermisiniz. Diş kliniğimizde ortodonti ,diş kanal tedavi, (endodonti),diş beyazlatma,çocuk diş hekimiliği,diş eti hastalıkları,diş taşı temizliği,20 yaş gömük diş çekimi,implant tedavisi,diş çekimi,cerrahi diş çekimi,porselen diş,zirkonyum diş,lamine diş,estetik diş hekimliği hizmetlerimizden yararlanırken istanbulumuzun seçkin semti şişli sanat aktiviteleri seçkin mağazaları ile istanbulun en işlek semtlerindendir.

Swisscenterdent istanbul ilimizin şişli semtine lokasyon olarak çok yakın olan diş kliniğinde lazer diş tedavisi estetik diş hekimliği çene cerrahisi implant diş tedavileri ortodonti endodonti ve diğer diş hekimliği hizmetlerini vermektedir.

Şişli semtinde yaşayan halkın gemi yapımından ayakkabıcılığa kadar çeşitli meslek dallarında hüner gösterdiği, tulumbacılık mesleğiyle ünlendikleri, İstanbul’un sanat, kültür ve spor yaşamında önemli yerleri olduğu bilinmektedir. 18.yy sonlarına doğru, sayıları yirmi bine ulaşan ve büyük çoğunluğunu Rum nüfusun oluşturduğu bu yerleşim yerinde, kendileri dışındaki halkın, bu bölgeye giriş çıkışını yasaklayan bir fermana bile sahiptiler. Tatavla 12 kişilik bir İhtiyar Heyetince yönetilirdi. Bu heyet bölgede yer alan 1.030 mekandan seçilen 53 temsilciden oluşurdu. Bu düzen Cumhuriyet dönemine kadar sürmüş, giriş yasağının kaldırılmasıyla semte “Kurtuluş” adı verilmiştir. Bölgedeki eski yapıların büyük bir bölümü çıkan yangınlarla yok olmuş, yabancı okullar, kilise ve mezarlıklar değişik dönemlerin yapısal belgeleri olarak hala günümüzdeki varlığını sürdürmektedir. Şişli’de 1800 lü yılların ortalarına kadar önemli başka bir yerleşimin olmadığı, bölgedeki, geniş kırlık alanlarda ve bahçelerde sebze ve meyveciliğin yanı sıra çiçekçilik yapılmaktaydı. Osmanlı devletinin aynı yüzyıl içindeki Batılılaşma hareketleri, sadece saray ve çevresinde değil, İstanbul’daki sosyal hayatın her alanın da etkisini göstermiştir. Kuşkusuz saray ve sarayla ilişkili zevatın Topkapı Sarayı ve çevresinden Beşiktaş’taki sahil sarayları ve çevresine taşınması, bu bölgelerin giderek iskana açılarak gelişip genişlemesi ve çevreye uzanan yeni yolların açılmasını da sağlamıştır.