implant dis
kido

Nişantaşı Ortodonti

Nişantaşı Ortodonti

Maloklüzyon (diş çapraşıklığı), genetik ve çevresel Faktörler sebebiyle oluşabilmektedir. Bireyin anne ve babasından aldığı özellikler (Örneğin; anneden küçük çene babadan iri dişler alması) ya da Fazla seker tüketim sebebiyle ileri seviyede çürüklerin oluşumuna bağlı süt dişlerinin erken kaybı, parmak emme alışkanlığı gibi etkenler ortodontik bozukluklara sebebiyet verirler.

Ortodontik tedavi, dişlerin düzgün sıralanması yanı sıra, dişlerle beraber iskelet yapı ve yumuşak dokuda değişiklik oluşturarak daha estetik, Fonksiyonel, sağlıklı bir diş kapanışı, gülüş ve orantılı bir yüz profili oluşturmayı amaçlar. Ortodontik tedavide, dişlere yapıştırılan apareyler, metal olmasının yanı sıra diş renginde porselen de olabilmektedir.

Hatta bazı durumlarda braketler dişin görünmeyen arka kısımlarına da uygulanabilirler. Böylece tel tedavisi yaptırmak için duyulan estetik kaygı en aza inmekte, bu durum da erişkinlerin ortodontik tedaviye sıcak bakmalarını sağlamaktadır.

Mükemmel gülüş için Ortodonti

Ortodonti; çene, diş ve yüz bozukluklarının teşhis, tedavi ve önlenmesi ile ilgilenen bilim dalıdır. Ortodontik tedavi, küçük çocuklarda çene gelişimine yardım ederek dişlerin doğru pozisyonlarda olmalarına yardımcı olur, yetişkinlerde ise var olan çapraşıklık ve kapanış düzensizliklerinin, ayrıca çene yüz bozukluklarının düzeltilmesini sağlar.

Ortodontik tedavi ile daha sağlıklı bir ağıza, daha etkileyici bir görünüme ve daha uzun süre ağzınızda kalacak dişlere sahip olabilirsiniz. Bunun yanında ortodonti; Doğuştan ya da sonradan oluşan çene ve yüz bozukluklarının tedavisinde, tıp ve diş hekimliğinin çeşitli branşları ile ortak çalışmalar yapar.